Warszawa, PL,
17
March
2021
|
06:45
Europe/Berlin

Kuehne+Nagel Poland

Kuehne+Nagel i Danone przedłużają kontrakt na obsługę logistyczną w Polsce o kolejne siedem lat

 

 

  • Kontynuacja trzynastoletniej współpracy logistycznej z zaufanym partnerem
  • Tworzenie zrównoważonych rozwiązań dla sektora FMCG

 

 

Kuehne+Nagel and Danone  PL

 

 

Danone Sp. z o.o., część globalnego koncernu spożywczego Danone, przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat. W związku z tym w Rudzie Śląskiej zostało otwarte nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 11 079 mkw. Obiekt został przystosowany do składowania towarów w temperaturze kontrolowanej 4 - 6°C oraz do ich co-packingu zarówno w komorach chłodniczych, jak i tych utrzymujących temperaturę otoczenia. Podczas rozładunku i załadunku integralność produktów zapewniają izolowane fartuchy chłodnicze, bramy i platformy.

Nowe centrum dystrybucyjne, dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED, czujnikom monitorującym ruch do regulacji temperatury online oraz instalacji solarnej do podgrzewania wody, wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. Ponadto operacje w magazynie będą obsługiwane m.in. przez wózki widłowe zasilane bateriami litowo-jonowymi, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej.

„Nowe centrum dystrybucyjne Danone zostało zaprojektowane tak, aby spełniać nasze najbardziej rygorystyczne wymogi w zakresie efektywności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju, co czyni je doskonałym przykładem wdrażania programu Net Zero Carbon w całej Grupie”, komentuje Christophe Le Corre, dyrektor logistyki kontraktowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

„Stały rozwój Danone w Polsce i zmieniające się otoczenie biznesowe wymagają implementacji nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Zautomatyzowane i wydajne operacje zapewniają nam większą elastyczność w spełnianiu oczekiwań naszych Klientów w odniesieniu do jakości usług. Wraz z naszą wizją „One Planet. One Health” dążymy do prowadzenia zrównoważonego biznesu w trosce o środowisko naturalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na tę nową, dedykowaną naszym potrzebom inwestycję”, mówi Krzysztof Kowalski, Customer Operations Manager Poland and Baltics, Danone Sp. z o.o.

Latest news

About Kuehne+Nagel

O Net Zero Carbon

Dzięki programowi Net Zero Carbon, Kuehne+Nagel aktywnie przyczynia się do redukcji CO2 w transporcie i logistyce na całym świecie. Oprócz neutralności pod względem emisji CO2 dla wszystkich własnych emisji (zakres 1. i 2. protokołu w sprawie gazów cieplarnianych – GHG) od końca 2020 r., firma zdecydowała się również aktywnie zająć się śladem węglowym z usług transportowych świadczonych przez swoich dostawców, mając na celu kompleksową neutralizacja emisji dwutlenku węgla (GHG z zakresu 3.) do 2030 r.

O Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 78 000 pracowników w ponad 1400 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

W Polsce działa od ponad 28 lat, świadcząc usługi w 24 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 600 specjalistów. Więcej informacji na stronie www.kuehne-nagel.pl.

O Danone

Danone jest liderem w tworzeniu wysokiej jakości, smacznych i wartościowych produktów mlecznych i roślinnych. Dostrzegając, zmieniające się potrzeby i preferencje konsumentów, Danone Sp. z o.o. stale rozwija swoją ofertę obejmującą szeroki wachlarz jogurtów i serów, deserów mlecznych oraz produktów funkcjonalnych. W portfolio firmy Danone znajduje się również marka Alpro, oferująca szeroki wybór produktów pochodzenia roślinnego. Produkty Danone po raz pierwszy pojawiły się w Polsce w 1991 roku.

Dziś firma zatrudnia ponad 3000 osób. Produkcja skoncentrowana jest w zakładzie w Bieruniu, gdzie jogurty i sery produkowane są od ponad 20 lat i są stamtąd sprzedawane na rynku krajowym, a także eksportowane do ponad 20 krajów Europy i do Stanów Zjednoczonych.